VesperPlus met gregoriaanse muziek

gregorianBKIn de Oude Kerk in Naaldwijk is er op zondagavond 16 juni a.s., aanvang 19.00 uur, weer een VesperPlus, een bijzondere vesperviering met een speciale kunstzinnige invulling.
Deze keer staat de vesper in het teken van de gregoriaanse muziek.

Deze muziekvorm heeft eeuwenlang de artistieke invulling van de vieringen bepaald en is vanaf de reformatie bij de protestantse kerken en daarna bij de katholieke kerken zo goed als verdwenen. Toch is er in onze tijd een steeds groeiende belangstelling voor deze bijzonder indringende en spirituele muziek. Voor deze VesperPlus is dan ook de bekende Vrouwenschola van de koren Deo Sacrum uit Poeldijk o.l.v. Steven van Wieren uitgenodigd om mede vorm en inhoud te geven aan dit bijzondere avondgebed. Gerard Bal, de cantor-organist van de Oude Kerk, bespeelt het orgel met orgelmuziek uit de Renaissance (Girolamo Frescobaldi) en in de viering is er ruimte voor stilte, gebed en bezinning. De voorganger is ds. Carel van der Meij. Laat u verrassen door deze prachtige zang in de eeuwenoude Naaldwijkse kerk die als het ware is gebouwd voor deze bijzondere muziek en spiritualiteit.
Toegang uiteraard gratis.