VesperPlus met motto ‘Hoe te leven’

260px François CouperinOp zondag 18 november a.s. is er om 19.00 uur een bijzondere vesperplus-viering in de Oude Kerk in Naaldwijk. Orgelmuziek van François Couperin (1668-1733) en teksten van Michel de Montaigne (1533-1592) zullen klinken, en dit alles onder het motto "Hoe te leven", een bijzondere kennismaking met de Franse cultuur.

 

Dit jaar is het 350 jaar geleden dat François Couperin geboren werd. Hij wordt gerekend tot de grootste Franse barokcomponisten. In de VesperPlus zullen delen uit de ‘Messe pour les couvents’ ( mis voor de kloosters) klinken. Deze muziek klinkt tegen de achtergrond van citaten uit de Essais van Michel de Montaigne, een filosoof, schrijver en politicus uit de periode van de Franse renaissance. In zijn belangrijkste werk, Essais (letterlijk: probeersels of proeven), bestudeert hij de mensheid en met name zichzelf. Met de Essais maken we kennis met een man die in een tijd van intolerantie en godsdienstconflicten naar verdraagzaamheid en vrijheid zocht. Gerard Bal bespeelt het orgel en de voorganger is ds. Carel van der Meij. Iedereen is van harte welkom bij deze heel bijzondere VesperPlus. Uiteraard gratis toegang.