Op donderdag 22 januari organiseert de oecumenische samenwerking een verdiepende avond over Franciscus van Assisi, ter voorbereiding op het 800ste herdenkingsjaar van zijn sterfdag in 2026. De bijeenkomst vindt plaats om 19.30 uur in parochiecentrum De Hofstede (Molenstraat 31, Naaldwijk).
Hoewel Franciscus leefde in een tijd van crisis binnen kerk en samenleving, wist hij door zijn radicale eenvoud en terugkeer naar de kern van het evangelie een beweging van vernieuwing te starten. Zijn aandacht voor de schepping, zijn zorg voor kwetsbaren en zijn streven naar vrede en verbinding spreken tot op de dag van vandaag velen aan – zowel binnen de rooms-katholieke als binnen de protestantse traditie.
Pastoraal werker John Batist verzorgt een lezing en toont prachtige beelden. Daarnaast zingen koren enkele liederen die zijn leven en spiritualiteit tot klinken brengen.
Het belooft een inspirerende en bezinnende avond te worden voor iedereen die interesse heeft in spiritualiteit, oecumene en de betekenis van Franciscus voor onze tijd.
Oecumenische bezinningsavond over Franciscus van Assisi
Evenement
- Titel:
- Oecumenische bezinningsavond over Franciscus van Assisi
- Wanneer:
- donderdag 22 januari 2026, 19:30 uur
- Locatie:
- De Hofstede - Naaldwijk
- Categorie:
- Verdieping
Omschrijving
Powered by JEM